Sancaktepe Bilim Merkezi Gaziantep Bilim Şenliği'nde

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Gezegenevi’nin 26-27-28 Ekim 2017 tarihlerinde Gaziantep Bilim Merkezi’nde düzenlediği Gaziantep Bilim Şenliği'ne Sancaktepe Bilim Deney Merkezi olarak katılım sağladık.

 

 

 

 

 

Gaziantep Bilim Şenliği’nde Sancaktepe Bilim Merkezi olarak yoğun ilgi gören standımızda plazma küresi, manyetik alan etkisi, Newton topları gibi fen bilimleri ve matematiğin doğayla iç içe olduğunu anlatan deney aletlerini sergiledik. Deney aletlerinin dışında Ay’ın evrelerini anlatan Aymatik, takımyıldızlarının gökyüzündeki konumlarını gösteren Gök Atlası gibi astronomi atölyeleri de yaptırdık. Yoğun ilgi gören standımız katılımcıların büyük beğenisini topladı.

 

 

 

 

 
Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sancaktepe Kaymakamlığı ve Sancaktepe Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.