Sancaktepe Bilim Merkezi Türkiye Girişimcilik ve İnovasyon Haftası'nda

Türkiye İhracatçılar Meclisi, inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek için 8-9-10 Aralık 2016 tarihlerinde Türkiye İnovasyon Haftası'nı gerçekleştirdi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Sancaktepe Bilim Merkezi olarak ikinci defa katıldık.  Üsküdar Salonunda yer alan standımız etkinlik süresince yoğun ilgi gördü.

 

Türkiye İnovasyon Haftası'nda, Dünyada ve Türkiye'de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini İstanbul'da bir araya getirerek; inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ile dünya çapında bir etkinlik gerçekleştirilmesi hedeflendi. Ayrıca, sanayi ve akademik çevre arasındaki bilgi ağını genişleterek yenilikçi fikirler oluşturmak, dolayısıyla geleceğe yönelik çözümler üreterek Türkiye'nin 2023 vizyonuna giden yolda emin adımlarla ilerlenmesi de amaçlar arasında yer aldı.

 
Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sancaktepe Kaymakamlığı ve Sancaktepe Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.