Sancaktepe Bilim Merkezi Bursa Bilim Şenliği'nde

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BEBKA tarafından düzenlenen, Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunda,  Bilim Merkezleri Araştırma Geliştirme Enstitüsü Derneği tarafından desteklenen, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğini yaptığı Bursa Bilim Şenliğine 6- 7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Sancaktepe Bilim ve Deney merkezi olarak katılım sağladık.

Bursa bilim şenliğinde Sancaktepe Bilim ve Deney merkezi olarak sergilediğimiz, plazma küresi, manyetik alan etkisi, Newton topları gibi fen bilimlerinin doğayla iç içe olduğunu anlatan deney aletlerinin dışında, ayın evrelerini anlatan aymatik, gökyüzünde ki takımyıldızların hangi gün ve saatte nasıl göründüğünü görebilecekleri gök atlası gibi astronomi atölyeleride yaptırdık. 
Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sancaktepe Kaymakamlığı ve Sancaktepe Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.