Planetaryum Bölümümüzde Yeni Filmler

 

Bilim merkezimizin planetaryum bölümü üç yeni filmle etkinliklerine devam ediyor. Birbirinden güzel bu filmleri cumartesi-pazar günleri saat 11:00 ve 14:00'daki planetaryum etkinliklerimizde ücretsiz izleyebilirsiniz...

 

KARA DELİKLER
Kara delikler; gizemli, görünmeyen, çekim gücü ve girdap havuzları... Astronomların büyük uzay teleskoplarıyla yaptıkları gözlemlere şahit olabilir, evrenin ilk dönemlerini, yıldız doğum ve ölümünü, büyük gök adaların çarpışmasını izleyebilirsiniz. Samanyolu gök adasının merkezinde saklanan süper büyük bir kara delik simülasyonunu görebilirsiniz. 

 

DİNAMİK DÜNYA 
Dünyamızın iklim sisteminin nasıl çalıştığını inceleyerek uydudan alınan veri ve ileri bilgisayar simülasyonlarıyla görüntülenen Güneş'in yaydığı enerjiyi , iklimimizi şekillendiren atmosfer, okyanus ve biyosferi takip edebileceğiniz bu gösteride okyanus ve rüzgar akıntılarıyla sürüklenecek, canavar bir kasırganın kalbine dalacak , köpek balıkları ve büyük balinalarla yüz yüze gelecek, volkanların püskürmesini izleyebilirsiniz. Yaşam ve karbon döngüsünü, Venüs'e kıyasla Dünya gezegeninin avantajlarını, iklim değişikliklerini de bu gösteride bulabilirsiniz. 

 

ZULA EKİBİ DÜNYAYA DÖNÜŞ
Zula Ekibi ,dünyayı kirleten ve atıklarını döken, hatta bunu geçmiş zamanlara giderek yapan kötü kalpli Deliria 'nın peşine düşer. Fosil avcılığı yaparken karşılarına çıkan bu zararlıyı yakalamak ve ona gereken cezayı verebilmek için geçmişe yolculuk yaparlar. Dünyanın oluşumundan bugüne kadar geçirdiği evreleri de inceleyen gösteriyi, müzikleri ve aksiyon sahneleriyle izlemeye doyamayacaksınız. 

 
Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sancaktepe Kaymakamlığı ve Sancaktepe Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.