Sancaktepe Bilim Deney Merkezi 3. Meraklı Zihinler Bilim Şenliğinde

 

İstanbul Teknik Üniversitesi yürütücülüğünde ve Beyoğlu Belediyesi ortaklığında “3. Meraklı Zihinler Bilim Şenliği” 5-6-7 Ekim 2017 tarihlerinde Taksim Meydanda kurulan festival alanında gerçekleştirildi.

 

Sancaktepe Bilim Deney Merkezi olarak katılım gösterdiğimiz şenlikte her yaştan misafirlerimiz standımıza yoğun ilgi gösterdi.

 

 

 

 

 

Sancaktepe Bilim ve Deney Merkezi olarak sergilediğimiz, plazma küresi, olasılık dağılımı, Newton topları gibi fen bilimlerinin doğayla iç içe olduğunu anlatan deney aletlerinin dışında, güneş saati gibi astronomi deneylerini sergileyerek ayın evrelerini anlatan aymatik gibi astronomi atölyesi de yaptırdık. Yoğun ilgi gören standımızda katılımcılar kendi materyallerini yapma fırsatı buldular.

 
Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sancaktepe Kaymakamlığı ve Sancaktepe Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.