7 Ağustos Parçalı Ay Tutulması Gözlemimiz

     Geçmişten günümüze insanların büyük hayranlık ve merak ile izlediği astronomik olaylardan biri olan Parçalı Ay Tutulması 07.08.2017 Pazartesi günü ülkemizden de gözlemlenerek izleyicilerini bir kez daha büyüledi.

     Önemli astronomi  olaylarında olduğu gibi Sancaktepe Bilim Deney Merkezi  ve Gözlemevi Parçalı Ay Tutulması’nda da kapılarını ziyaretçilere açtı. Katılımcılarımız astronomi ve Parçalı Ay Tutulması hakkındaki sorularına cevap bularak bu tutulmayı teleskop ile gözlemleme fırsatını yakaladılar. Bu etkili olayı gözlemleyen katılımcılar aynı zamanda deney atölyemizi ziyaret ederek bilimi deneyerek öğrenme imkanı buldular. Yoğun katılımla gerçekleşen etkinliğimiz ziyaretçilerimizin büyük ilgisini çekti. Bir sonraki “Yıldızlı Geceler” etkinliğimizde görüşmek dileğiyle…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sancaktepe Kaymakamlığı ve Sancaktepe Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.