Astronomi Eğitimi

GÖKYÜZÜ EĞİTİMİ

Sancaktepe Bilim ve Deney Merkezi etkinlikleri kapsamında Sancaktepe ilçesi genelinde bulunan sınıf, fen bilgisi, matematik, coğrafya öğretmenelerine İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Talat Saygaç tarafından gökyüzü eğitimi verildi.

Eğitim sırasında Bilim ve Deney merkezinde bulunan gözlemevi ve planetaryum hakkında bilgilerin yanısıra öğretmenlerimizin merkezimize geldiklerinde öğrencileri ile birlikte gözlemevinde hangi gökcisimlerini gözleyecekleri ve planetaryumda derslerde işledikleri konuların hangisine ait görsellerin bulunduğuna ilişkin bilgiler verildi.

Yine eğitim sırasında öğretmenlerimizin kendi kendi bilgisayarlarına yükleyebilecekleri ücretsiz yazılım olan Stellarium programını nasıl kuracakları ve kullanacakları hakkında gerekli bilgilendirmeler yapıldı.
Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sancaktepe Kaymakamlığı ve Sancaktepe Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.