Öğretmen Eğitimlerimiz

SINIF, FEN BİLİMLERİ VE FİZİK ÖĞRETMENLERİNİN EĞİTİMİ

 

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan  sınıf, fen bilimleri ve fizik öğretmenlerinden oluşan 400 kişilik topluluğa Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalı görevlilerinin katkısı ve danışmanlığı ile eğitim verildi. Özellikle ilkokul ve ortaokul eğitim programlarına uygun, Fen Bilimleri dersi uygulamalı deneyler eğitimi Prof Dr. Fatma ŞAHİN, Yrd Doç. Dr. Mehmet Kürşat DURU ve Yrd. Doç. Dr. İlknur GÜVEN tarafından 300 öğretmene verildi. 

2 saat 30 dakikalık bir süreci kapsayan seminer programı Sancaktepe Bilim Deney Merkezi tanıtımı ile başlamıştır.Daha sonra Prof Dr. Fatma ŞAHİN Bilim Merkezlerinin Fen Eğitim Programlarındaki Yeri ve İşlevselliği ile ilgili sunum vermiştir. Gerçekleştirilen açıklama ve sunumların ardından Sancaktepe Bilim-Deney Merkezi’nde yer alacak deney setleri Yrd Doç. Dr. Mehmet Kürşat DURU ve Yrd. Doç. Dr. İlknur GÜVEN eşliğinde tek tek incelenmiştir böylece Sancaktepe Bilim Deney Merkezi’nde yer alan deney setlerinin, eğitim programıyla olan bağlantısını sınıf, fen bilimleri ve fizik öğretmenlerinin kavramasını sağlanmıştır. Aynı zamanda eğitim modülü olarak kullanılmak üzere, öğretmenlerin yararlanması için Merkezde yer alan tüm Deney Setlerini içeren Bilgilendirme Kitapçığı da öğretmenlerimize verilmiştir. 
Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Yönelik Bilgi Odaklı Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanmıştır. İçerik ile ilgili tek sorumluluk Sancaktepe Kaymakamlığı ve Sancaktepe Belediyesi'ne ait olup İSTKA veya kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.