HAKKIMIZDA

Sancaktepe Bilim Merkezi toplumun her kesimine bilimsel bilginin ulaştırılması ve teknolojik gelişmelerin etkinlikler yoluyla kavratılması amacıyla 2014 yılında hizmete açılmıştır. Planetaryum, gözlemevi ve deney ünitelerinden oluşan merkezimiz bölgedeki ilk ve tek bilim merkezi konumundadır. Sancaktepe Belediyesi bünyesinde hizmet veren merkezimizdeki tüm etkinlikler ücretsizdir.

Hafta içi randevulu okul gruplarını ağırladığımız merkezimizde hafta sonu bireysel vatandaşlarımız saat başlarında gelerek ziyaret edebiliyorlar.

Yarıyıl tatilinde Kış Okulu, yaz tatilinde ise Yaz Okulu gibi dönemsel atölye çalışmaları içeren eğitim programları gerçekleştiriyoruz.

Özellikle yaz akşamlarında hava durumunun müsait olması halinde “Yıldızlı Geceler” etkinlikleri düzenliyoruz. Astronomlarımız eşliğinde gözlemevi bölümümüzden teleskop ile Ay ve gezegen gözlemleri katılımcıların büyük beğenisini topluyor.

Robotik ve su roketi alanında proje yarışmaları düzenleyerek , ilçe genelinde bilim şenliği organizasyonları yaparak ve ülke genelindeki çeşitli bilim etkinliklerine katılarak bilginin paylaşılarak artmasına fayda sağlıyoruz.

Sancaktepe Bilim Merkezi, Sancaktepe Belediyesi'nin kurumudur.Düzenlediğimiz tüm etkinlikler ücretsizdir.